021-65595199

تاریخچه تولید ساک دستی

تاریخچه ساک دستی و ساک های خرید در ایران به سال های بسیار دور باز می گردد. در زمان های قدیم وقتی پدران ما از سر کار به منزل می آمدند محصولات خریداری شده خود را در پاکت های کاهی رنگ (جنس کرافت) حمل می کردند.
این پاکت ها علاوه بر زیبایی رنگ کاغذ از ویژگی عدم تخریب محیط زیست یا همان تجزیه پذیر بودن نیز بر خوردار بودند. این محصول که به پاکت خشکبار نیز معروف بود از عیب هایی نیز برخوردار بودند که تولیدکنندگان این محصولات بعد از گذشت زمان متوجه آن شدند. از جمله این مشکلات می‌توان به عدم وجود دسته یا بند جهت حمل راحت تر اشاره کرد.
امروزه این نوع از ساک دستی با داشتن دسته ای از نوع بند، کاغذ و یا دسته های موزی به راحتی قابل حمل هستند.
از جمله دیگر مشکلات پاکت های خوار و بار قدیمی نداشتن تبلیغات بود که امروزه با داشتن  نشان ، آرم تجاری و آدرس فروشگاه محصول، مشتریان دیگر به راحتی متوجه می شوند که محصولی که توسط افراد دیگر خریداری شده محصول کدام شرکت یا فروشگاه می باشد و دوستان و آشنایان آنها از طریق این تبلیغ به مجموعه مشتریان آن فروشگاه اضافه خواهند شد. کاغذ قهوه ای رنگ مقاوم که بیشترین موارد مصرف آن در محصولات غذایی مانند رستوران های فست فودی ، پیتزا فروشی ها و آجیل فروشی ها می باشد.

تاریخچه تولید ساک دستی تا کنون

امروزه از جنس با کیفیت تر و ضخیم تر این نو ساک دستی (کاغذ کرافت) برای فروشگاه های پوشاک نیز استفاده می شود که با رنگ کردن زمینه این کاغذ جلوه زیباتر و جذاب تری پیدا می کند از جمله برنده های پوشاکی که از این نوع کاغذ جهت تبلیغ پاکت خود استفاده می کنند می توان به ساک دستی مانتو مکس با چاپ زمینه سبز رنگ و ساک دستی موسسه اعتباری کوثر با چاپ زمینه خاکستری و لوگو چاپی اشاره کرد. امروزه بسیاری از مشتریان فروشگاه های کادویی برای زیباتر شدن بسته های کادویی خود از این جنس کاغذ استفاده می کنند که میتوان یک ساک دستی زیبا را با کاغذ کادو برای مشتریان کادو پیچ کرد.