021-65595199

انواع ساک دستی تبلیغاتی

با توجه به مطالب مطرح شده پیرامون تبلیغات و مارکتینگ، ساک دستی تبلیغاتی (Shopping Bag – شاپینگ بگ)  امروزه به مساله ای اجتناب ناپذیر و با اهمیت در چرخه خرید و فروش و حمل و نقل کالا در میان مردم و فروشندگان به شمار می رود، امروزه این موضوع باعث ایجاد یک صنعت در زمینه تبلیغات و تولید شده است. با این روند که شما می‌توانید توسط افراد مختلفی که از شما خرید کرده اند در سطح شهر به رایگان تبلیغ کنید. به عبارتی دیگر ساک دستی تبلیغاتی سرمایه گذاری نهفته و کم هزینه و در عین حال  ارزش نهادن به انتخاب مشتری شماست.

استفاده از ساک دستی تبلیغاتی شما را متمایز می‌کند

امروزه فروشگاه های معتبری که محصولات خود را در بسته بندی اختصاصی و ساک خرید اختصاصی ارائه می کنند نسبت به سایر فروشندگان که از کیسه های پلاستیگی بی عنوان یا عنوان های تبلیغاتی عام و نا مرتبط استفاده کرده اند  در رتبه اعتباری بالاتری قرار می گیرند که این کار باعث اعتماد بیشتر مشتریان می گردد.
برای مثال شرکت هایی همچون ریباک ، نایک ، ماسیمو دوتی و … بصورت دوره‌ای اقدام به تولید و طراحی ساک های تبلیغاتی با طرح های کاملا اختصاصی و خاص می کنند که این امر باعث رضایتمندی و افزایش اعتماد مشتری پس از خرید می‌شود. معمولا بعصی محصولات نیز ساک دستی مخصوص خود را دارا هستند.

 انواع ساک دستی تبلیغاتی 

ساک دستی معمولا در سه نوع زیر تولید می شوند که هر کدام انواع مختفی دارد.

  • ساک پارچه ای
  • ساک کیسه ای یا نایلونی
  • ساک کاغذی

ساک دستی پارچه ای تبلیغاتی

ساک های دستی تبلیغاتی یا شاپینگ بگ ها که توسط پارچه طراحی و تولید می شوند به دو دسته زیر تقسیم می گردد :

  • الیاف مصنوعی
  • الیاف طبیعی

از الیاف طبیعی می‌توان به پارچه های کتان اشاره کرد که به دلیل طبیعی بودن آن ها مانع از آلودگی محیط زیست و به راحتی جذب محیط زیست می شوند و از الیاف مصنوعی نیز می توان به پارچه های برزنتی (ساک برزنتی) و پارچه های سوزنی (Nonwoven fabric) پارچه های سوزنی به پارچه های دوست دار محیط زیست نیز شهرت دارند به این دلیل که بیش از 80% این پارچه بصورت بازیافتی تهیه می‌گردد.

پارچه های برزنتی (ساک دستی تبلیغاتی برزنتی ، ساک واتر)

ساک خرید برزنتی در بازار ایران به ساک های ضد آب شهرت دارد. که بیشتر برای تولید چادر های مسافرتی ، چادر ماشین مورد استفاده قرار می گیرد. اما با توجه به این مسئله که از استحکام بالایی برخوردار هستند در حوزه تبلیغات نیز بعنوان ساک های تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفته اند.

پارچه سوزنی (ساک دستی تبیغاتی سوزنی ، ساک پارچه ایی ، ساک اسپان باند)

موارد استفاده از این نوع پارچه در صنایع بسته بندی ( کاور،کیف و کفش ، کت و شلوار ، روکش مبل وفرش و امثال آن ) و در صنایع متفرقه نظیر ( لمینت با انواع منسوجات ، چرم مصنوعی ، قسمت های داخلی تشک و لحاف و لایه های زیرین موکت و ..) است. به لحاظ وزن این نوع از پارچه ها بسیار سبک تر نسبت به سایر الیاف هستند و با توجه به وزن خود از از استحکام ویژه ای برخوردارند. مقاومت این مدل از پارچه در برابر آب حدودا 80% است.

ساک دستی کاغذی (ساک خرید ، ساک تبلیغاتی گلاسه ، ساک های خرید از جنس کرافت)

یکی از پر طرفدارترین ساک های تبلیغاتی ساک های خرید کاغذی هستند. این نوع از ساک های تبلیغاتی به دلیل عدم محدودیت در طرح و اجرا بیشتر مورد پسند مشتریان قرار می گیرد.